MAMY LIDERA PO FENOMENALNYM MECZU !!!!

Gminne derby pomiędzy Tatrą i Sokołem interesowały lokalnych kibiców, jednak dla większości były ledwie przystawką przed popołudniową ucztą w Wojcieszowie, gdzie tamtejszy Orzeł podejmował świerzawską Pogoń.

Podopieczni Krzysztofa Motyla odwdzięczyli się jednak swoim kibicom za obecność, deklasując ligowego rywala i wskakując na pierwsze miejsce. Bohaterem gospodarzy został Piotr Gajek, który pokonał Pawła Wodzyńskiego aż czterokrotnie! Napastnik „Piwoszy” ma już na swoim koncie pięć goli, czyli niemal połowę dorobku całego zespołu.

Gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki, a strzelanie rozpoczęli już w szóstej minucie. Sokół mógł zdobyć przynajmniej jedną bramkę, jednak w pierwszej połowie zawodnik gości nie zdołał trafić do siatki z rzutu karnego. Słowa pochwały należą się w tej sytuacji Łukaszowi Gębalowi, który efektowną paradą obronił uderzenie.

Golkiper Tatry zbyt wielu okazji do wykazania się nie miał, natomiast jego vis a vis na nudę z pewnością nie mógł narzekać, bo gospodarze raz po raz go zatrudniali. W ofensywnych poczynaniach prym wiódł duet Piotr Gajek – Marcin Gajek. Pierwszy z nich, jak już wspominaliśmy, czterokrotnie trafił do siatki, natomiast drugi, pozyskany niedawno z Pogoni Świerzawa na debiutanckiego gola musi jeszcze poczekać, choć raz był bardzo blisko bramki, lecz obił słupek.

Jak na zawodnika, który całą rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w roli bramkarza, Marcin Gajek wypadł naprawdę obiecująco, podobnie jak cała Tatra.

Zespół Krzysztofa Motyla objął prowadzenie w ligowej tabeli, lecz wyprzedza LZS Lipa tylko… jednym golem!

Tatra Krzeniów – Sokół Sokołowiec 8:0 (3:0)

P. Gajek 4, Siwiński, Czaja, G. Gajek, Gratkowski

( fragment e-legnickie.pl)